21 Ekim 2016 Cuma

Nivea İle Günlük Bakım Rutinim :))


Herkese yeniden merhaba!

Biliyorsunuz ki, Nivea bakım ürünlerini yeniledi ve raflarda yerini aldı. Ben de büyük bir merakla denemeye karar verdim :)


1- Nivea Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü: 

Makyajımı temizledikten sonra, cildim de kalan kir ve makyaj artıklarını temizlemek üzere başvurduğum ilk ürünüm oluyor bu :)

Köpüğümüz, 150 ml'lik plastik ve pompalı bir şişede bulunuyor. Özellikle pompalı tasarım köpüğün elinize fazla gelmesini engellediği için çok kullanışlı olmuş.
Ürün, '' Normal&Karma Ciltler '' ve '' Kuru Ciltler ''  olarak 2 farklı çeşitle de satışa sunulmuş. Kuru ciltler için olanın şişesi pembe renkliydi.

Uygulama sırasında anında köpüren yapısının olması da harika olmuş. Yani şişede sıvı halde gözükürken pompaya bastığınız an da elinize köpük halinde geliyor :)

Öncelikle köpükten 2 pompa alarak yüzüme dairesel hareketlerle iyice yediriyorum. Daha sonra bekletmeden duruluyorum.

Aslında kullandıktan sonra derinlemesine temizlik hissi vermedi bana ancak peşine toniğimi uyguladığımda hafif makyaj kalıntısı olduğunu gözlemledim.

Kullanım önerilerinde ıslak cilde uygulayın gibi bir ibare yer almıyor ama ben bazen ıslak bazen de kuru cildime uyguluyorum ve her ikisinde de aynı sonucu elde ediyorum.

Gelelim şimdi de ürünün bize vaad ettiklerine:

  • Cildi derinlemesine ve nazikçe temizler.
  • Doğal nem dengesini korumak için nemlendirir.
  • Cildi günlük kirden kolayca arındırır ve canlandırır.
  • E vitamini içeren formülü ile cildi yıpratmaz.
  • Güzel kokusu ve yumuşak köpük formülüyle mükemmel bir yüz yıkama deneyimi yaşatır.

 E vitamini içeren formülü sayesinde cildi yıpratmadan nazikçe temizlediği gibi mis gibi de kokuyor :) Üstelik kullandıktan sonra cildim de en ufak bir yağlanma olmadığı gibi yumuşacık da oluyor. 

Benim cildim de herhangi bir sivilcelenme, kızarıklık vs. gibi bir yan etki oluşmadı.

Fiyatına gelince ben indirimden 9.90 tl'ye almıştım, indirimsiz fiyatı da 19.90 tl civarında olmalı.
Aslında Nivea'nın indirimi uzun süredir devam ediyor kaçırmadan alın derim :)

2- Nivea Pure&Natural Tonik:%99'luk bir doğallıktan bahsedilse de ben bu rakama pek de inanmıyorum aslında.

Ben toniği günde bir kere Nivea canlandırıcı yüz köpüğümü uyguladıktan hemen sonra bir pamuk yardımıyla cildime uyguluyorum ve bu işlemle temizliğimi sonlandırmış oluyorum.

Özellikle içerisinde bulunan, organik argan yağı ile aloe veranın birleşimi mis gibi bir koku yaratmış bu üründe. Yani o alıştığımız ağır alkol kokusu yok bu tonikte :)

Üstelik uygulandığında herhangi bir yanma, kızarıklık vs. de yapmıyor.

İçeriğinde neredeyse her tonikte olduğu gibi alkol de bulunmakta ancak herhangi bir kuruluk yapmadığını, hafif bir gerilme oluşturduğunu da belirtmeliyim.

Ürünün, gözeneklere yönelik bir vaadi yok, ben de bu yönde herhangi bir etki göremedim zaten.

Toniğimiz 200 ml'lik plastik bir şişe de tüm cilt tipleri için olduğu gibi hassas ciltler için de uygun olarak tasarlanmış.

Fiyatı: 14.90 tl.


3- Nivea Arındırıcı Peeling:Vaad Ettikleri:
  • Cildi ölü hücrelerden tamamen arındırır.
  • Cildin nem dengesini koruyarak cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.
  • Cilde nazikçe etki eder.


Biliyorsunuz ki, peelingler haftada 2 ya da 3 kere uygulanır ve her gün uygulanması cilt için zararlıdır. Aynı zamanda da peelinglerin göz ve dudak çevresine getirilmemesi gerekir. Aksi takdir de cildinizde gözenek açıklıkları, kuruluk gibi yan etkiler oluşabilir.

Ben hafta da 2-3 kere özellikle de yoğun makyaj yaptığım günlerde, göz ve dudak çevreme getirmeden nemli yüzüme dairesel hareketlerle peelingimi uyguluyorum ve ardından ılık su ile duruluyorum.

Peelingimiz, 150 ml'lik bir tüpte normal ve karma ciltler için uygun olarak tasarlanmış. Ancak kuru ciltler için herhangi bir yan etkisi olur mu bilemiyorum, jel kıvamında bir ürün sonuçta, ben şimdiye kadar herhangi bir yan etkisini görmedim.

Özellikle yapısına bayıldığımı söyleyebilirim. Çünkü ben katı kıvamlı peelinglerden pek hoşlanmıyorum. Nivea'nın peelingi jel kıvamında, içerisinde peeling tanecikleri bulunduran ve  nazikçe uygulanan bir peeling olduğu için benim favorilerim arasında yerini almış bulunmakta :)

Fiyatına gelince bu ürünü de indirim de yakalayıp 9.90 tl'ye almıştım.


Nivea'nın ürünlerinin performanslarına göre bu kadar uygun fiyatlı olmaları ve mis gibi kokmaları markayı benim gözümde bayağı yukarılara taşıdı diyebilirim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme